Dosežki naših učencev

in dijakov na tekmovanjih

v šolskem letu 2019/2020

49. TEKMOVANJE MLADIH GLASBENIKOV REPUBLIKE SLOVENIJE 2020
4. – 18. MARCA 2020
 
REZULTATI
GŠ Koper, podružnica Izola, podružnica Piran
Umetniška gimnazija (UG, VGI)
 
HARMONIKA
GŠ Slovenska Bistrica, 4. marca 2020
 
Udovič Kovačič Tadeja, kat. 1. b, zlata plaketa (97,67 točke), 3. nagrada
Učiteljica Erika Udovič Kovačič (GŠ Koper)
 
TROBENTA
GŠ Ormož, 4. marca 2020
 
Jurij Štule, kat. 1. c, bronasta plaketa (89 točk)
učitelj Valter Čondič (GŠ Piran)
klavirska spremljava Aleksandra Češnjevar Glavina
 
GŠ Ormož, 5. marca 2020
 
Špela Babnik, kat. 1. b, zlata plaketa (96 točk)
učitelj Mitja Bobič (GŠ Koper)
klavirska spremljava Jasna Jerman
 
GŠ Ormož, 6. marca 2020
 
Rok Frančeškin, kat. II. b, srebrna plaketa (94,67 točke)
učitelj Mitja Bobič (UG)
klavirska spremljava Luca Ferrini
 
TOLKALA
Glasbena in baletna šola Antona Martina Slomška MB, 9. marca 2020
 
Maj Pucer, kat. 1. b, srebrna plaketa (92,33 točke)
učitelj Aljoša Jerič (GŠ Koper)
klavirska spremljava Valentina Češnjevar
 
TUBA
GŠ Ormož, 9. marca 2020
 
Matija Jerman, kat. 1. c, zlata plaketa (97 točk), 1. nagrada
Posebno priznanje za najboljšo izvedbo obvezne skladbe

učitelj Rok Vihar (UG)
klavirska spremljava Luca Ferrini

EUFONIJ
GŠ Karol Pahor Ptuj, 10. marca 2020
 
Leo Petrucci, kat. 1. a, bronasta plaketa (88,33 točke)
učitelj Mirko Orlač (GŠ Izola)
klavirska spremljava Nelfi Paliska
  
POZAVNA
Konservatorij za glasbo in balet Maribor – PŠ Tabor, 11. marca 2020
 
Tristan Glavina, kat. 1. c, srebrna plaketa (90,67 točke)
učitelj Andraž Cencič (GŠ Koper)
klavirska spremljava Nuša Gregorič
 
Danijel Ota, kat. 1. c, bronasta plaketa (89,67)
učitelj Andraž Cencič (GŠ Koper)
klavirska spremljava Nuša Gregorič
 
Tim Sabadin, kat. 1. c, bronasta plaketa (88 točk)
učitelj Mirko Orlač (GŠ Izola)
klavirska spremljava Nelfi Paliska

________________________________________________________________________

17. MEDNARODNO GLASBENO TEKMOVANJE »Davorin Jenko«

Glasbena šola Davorin Jenko, Beograd,  28. februarja 2020
 
Matia Šramel, trobenta, kategorija B, II-3. nagrada, (93,25 točk), 5. mesto
učitelj Mitja Bobič (GŠ Koper)

_________________________________________________________________________


23. PREDTEKMOVANJE MLADIH GLASBENIKOV REPUBLIKE SLOVENIJE

od 3. do 7. februarja 2020
 
disciplina TROBENTA
GŠ Laško-Radeče, enota Laško
3. februarja 2020
 
Špela Babnik, kat. 1. b – priznanje za prehod na državno tekmovanje
učitelj Mitja Bobič (GŠ Koper)
klavirska spremljava Jasna Jerman
 
Dane Kljun, kat. 1. a – priznanje za udeležbo
učitelj Boris Benčič (GŠ Izola)
klavirska spremljava Vesna Zuppin
 
GŠ Laško-Radeče, enota Laško
5. februarja 2020
 
Jurij Štule, kat. 1. c – priznanje za prehod na državno tekmovanje
učitelj Valter Čondič (GŠ Piran)
klavirska spremljava Aleksandra Češnjevar Glavina
 
Matia Šramel, kat. 1. c – priznanje za udeležbo
učitelj Mitja Bobič (GŠ Koper)
klavirska spremljava Jasna Jerman
 
disciplina HARMONIKA
GŠ Idrija
4. februarja 2020
 
Udovič Kovačič Tadeja, kat. 1. b – priznanje za prehod na državno tekmovanje
Učiteljica Erika Udovič Kovačič (GŠ Koper)
 
disciplina POZAVNA
GŠ Slovenske Konjice
5. februarja 2020
 
Filip Valjavec, kat. 1. a – priznanje za udeležbo
učitelj Boris Benčič (GŠ Koper)
klavirska spremljava Lada Kos
 
Tristan Glavina, kat. 1. c – priznanje za prehod na državno tekmovanje
učitelj Andraž Cencič (GŠ Koper)
klavirska spremljava Nuša Gregorič
 
Danijel Ota, kat. 1. c – priznanje za prehod na državno tekmovanje
učitelj Andraž Cencič (GŠ Koper)
klavirska spremljava Nuša Gregorič
 
Tim Sabadin, kat. 1. c – priznanje za prehod na državno tekmovanje
učitelj Mirko Orlač (GŠ Izola)
klavirska spremljava Nelfi Paliska
 
disciplina TOLKALA
GŠ Krško
5. februarja 2020
 
Michele Mattia Pellegrini, kat. 1. a – priznanje za prehod na državno tekmovanje
učitelj Tom Hmeljak (GŠ Izola)
klavirska spremljava Vesna Zuppin
 
GŠ Krško
6. februarja 2020
 
Maj Pucer, kat. 1. b – priznanje za prehod na državno tekmovanje
učitelj Aljoša Jerič (GŠ Koper)
klavirska spremljava Valentina Češnjevar
 
GŠ Krško
7. februarja 2020
 
Vasja Kitić, kat. 1. c – priznanje za udeležbo
učitelj Tom Hmeljak (GŠ Izola)
klavirska spremljava Vesna Zuppin
   
disciplina TUBA
GŠ Celje
6. februarja 2020
 
Matija Jerman, kat. 1. c – priznanje za prehod na državno tekmovanje
učitelj Rok Vihar (UG)
klavirska spremljava Luca Ferrini
 
disciplina EVFONIJ
GŠ Celje
6. februarja 2020
 
Leo Petrucci, kat. 1. a – priznanje za prehod na državno tekmovanje
učitelj Mirko Orlač (GŠ Izola)
klavirska spremljava Nelfi Paliska
 
disciplina ROG
Zasebna GŠ Muta
7. februarja 2020
 
Zarja Ažman, kat. 1. b – priznanje za udeležbo
učitelj Boris Benčič (GŠ Koper)
klavirska spremljava Lada Kos
  
____________________________________________________

9. mednarodno tekmovanje za pianiste "Ivan Rijavec"

Rogaška Slatina - 26. januarja 2020

Astrid Glavina, klavir solo, kategorija začetniki - 1. nagrada (98,50 točk)
Astrid je nastopila na kocertu izbranih prvonagrajencev.
učiteljica Aleksandra Češnjevar Glavina (GŠ Piran)

Luisa Fusil in Marko Radman, klavir štiriročno, kategorija začetniki - 1. nagrada (97 točk)
Luisa in Marko sta nastopila na koncertu izbranih prvonagrajencev.
mentor Bojan Glavina (GŠ Piran)

Tekmovanja se je udeležilo 41 pianistov iz štirih držav: Slovenije, Hrvaške, Srbije ter Bosne in Hercegovine.
_____________________________________________

6. mednarodno klavirsko tekmovanje Béla Bartók
Gradec (Avstrija) – od 11. do 17. novembra 2019

Maj Pajić, kategorija 2 - 10. mesto (18 točk)
V kategoriji se je predstavilo štirinajst pianistov iz osmih držav (Avstrija, Slovenija, Srbija, Azerbajdžan, Madžarska, Kitajska, Tajvan in Francija).
učiteljica Ana Žunić (GŠ Piran)

Jana Stanišić, kategorija 3 - 4. mesto (19 točk)
V kategoriji se je predstavilo deset pianistov iz šestih držav (Avstrija, Madžarska, Francija, Srbija, Slovenija in Vietnam).
učiteljica Valentina Češnjevar (UG Koper)
__________________________________________________

4. mednarodno tekmovanje za pihala in trobila Finalis 2019
Białystok (Poljska) - od 12. do 16. novembra 2019

Špela Babnik - trobenta, kategorija B - zlata nagrada (98 točk)
učitelj Mitja Bobič (GŠ Koper)

Rok Frančeškin - trobenta, kategorija F - zlata nagrada (96 točk)
učitelj Mitja Bobič (UG Koper)

Matija Jerman - tuba, kategorija D - zlata nagrada (95 točk)
učitelj Rok Vilhar (UG Koper)

Matic Ulaga - saksofon, kategorija E - srebrna nagrada (93 točk)
učitelj Tomaž Nedoh (UG Koper)
klavirske spremljave: Luca Ferrini
_________________________________________________

5. mednarodno tekmovanje Društva harfistov Slovenije
Velenje, 26. in 27. oktobra 2019

Neža Morgan, kategorija B - bronasta plaketa
učiteljica Tadeja Kralj
_________________________________________________

15. mednarodno zborovsko tekmovanje Flanders 2019
Genk (Belgija), od 4. do 6. oktobra 2019

Dekliški pevski zbor GŠ Koper - 1. mesto v kategoriji ženski zbori ter nagrada za najboljši zbor celotnega tekmovanja
zborovodkinja Maja Cilenšek
Tekmovanja se je udeležilo osem izbranih zborov iz Belgije, Madžarske, Češke, Kosova in Slovenije.



 
No page selected